Firma GK Music

Firma GK Music została założona w 2007 roku przez Grzegorza Krawczyka i zajmowała się m.in. prowadzeniem sklepu internetowego z instrumentami muzycznymi.

Jednakże Grzegorz z racji swojego zawodu i pasji do instrumentów perkusyjnych, zawsze pragnął stworzyć akcesoria, które w pełni zaspakajałyby potrzeby jakościowe i estetyczne perkusistów, a przy tym były dostępne za rozsądne pieniądze. Dlatego też w 2012 roku firma przeszła reorganizację i przystąpiła do testów samodzielnie opracowanych prototypów. Zaowocowało to rozpoczęciem produkcji pierwszych padów i rózg perkusyjnych.
W 2014 roku linia akcesoriów GK poszerzyła się o nakrętki na statywy, poduszki do tłumienia bębna basowego oraz nowatorskie shakery wykonane z mosiądzu.
Kolejne produkty są w fazie projektowania. Natępnie zostaną przetestowane i jeśli uzyskają pozytywną opinię, trafią do oferty na stałe.

Wszystkie produkty firmy GK Music projektowane są we współpracy z doświadczonymi perkusistami i edukatorami sztuki perkusyjnej. Wszystkie też produkowane są ręcznie w Polsce, z postawieniem dużego nacisku na wysoką jakość, odpowiednio dobrane parametry oraz dokładność i wysoką estetykę wykonania.

Grzegorz Krawczyk

GrzegorzKrawczyk

fot. Anna Szot

Grzegorz ‘Greg’ Krawczyk gra na bębnach od 7 roku życia. Uczył się u takich perkusistów jak: Artur Malik, Dom Famularo, David Garibaldi, Liberty DeVitto, Atma Anur.

Na jego sposób grania i nauczania wpływ miały również spotkania m.in. z: Czesławem Bartkowskim, Michałem Dąbrówką, Czarkiem Konradem, Robertem Luty, Tomkiem Łosowskim oraz takimi światowymi sławami jak: Dom Famularo, Ed Thigpen, Ralph Petersom Jr., Gregg Bissonette czy Simon Phillips.

Współpracował m.in. z zespołem Detox, Patrycją Markowską, Piotrem Krupą, Mateuszem Ziółko oraz muzykami takimi jak m.in.: Paweł Mąciwoda (Scorpions), Steven Logan, Liam MacMhurri.

W 2004 roku podpisał kontrakt z firmą Vic Firth stając się jej pierwszym polskim Edukatorem PDT (Private Drum Teaching). Uczył m.in. Igora Faleckiego. Od 2007 roku wykłada w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Prowadzi warsztaty i kliniki, w tym zakresie współpracował m.in. z wybitnym basistą Stevem Loganem. W zakresie edukacyjnym współpracuje również z magazynami perkusyjnymi.

Od marca 2013 roku Grzegorz jest polskim endorserem firmy Sabian, należy również do Sabian Education Network.

W 2014 roku został nominowany w kategorii edukator w 1 edycji Polskich Nagród Perkusyjnych i ostatecznie zajął 2 miejsce.

Od grudnia 2015 roku Grzegorz jest endorserem firmy SAKAE.

więcej: www.GrzegorzKrawczyk.eu