Dział Edukacja to miejsce, w którym publikujemy artykuły edukacyjne oraz materiały video. Będą one systematycznie dodawane, zachęcamy zatem do systematycznego odwiedzania naszej strony. Możesz również polubić nasz profil na Facebooku (https://www.facebook.com/GKmusicPL) , gdzie zamieszczamy informacje na temat nowych materiałów edukacyjnych ukazujących się na tej stronie.

Ważnym elementem nauki gry na perkusji jest bezpośredni kontakt z profesjonalnym edukatorem. Począwszy od kształtowania prawidłowej techniki grania, dzięki której możliwe jest osiągnięcie niesamowitych efektów, szybkości, lekkości czy luzu, poprzez uzyskiwanie groov’u, a kończąc na uniknięciu negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Jednym z częstych problemów perkusistów jest zbytnie nadwyrężenie stawów, które wynika z nieprawidłowego trzymania pałek w czasie grania lub złej pracy nadgarstków. Dlatego zalecamy naukę pod okiem doświadczonych edukatorów.

Dział edukacyjny w firmie GK Music prowadzony jest przez Grzegorza Krawczyka. Już w 2004 roku został on pierwszym polskim Edukatorem PDT (Private Drum Teaching) firmy Vic Firth. Od 2007 wykłada w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2014 został nominowany w 1 edycji Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „edukator” i ostatecznie zajął 2 miejsce. Prowadzi warsztaty i kliniki oraz udziela prywatnych lekcji. Uczył m.in. Igora Faleckiego.

Pamiętaj, niezależnie od Twojego poziomu grania, jedno jest pewne: zacząć możesz zawsze, a każda lekcja będzie krokiem na drodze do kształtowania własnego warsztatu i stylu.

Informacje na temat nauki pod okiem Grzegorza znajdziesz na stronie internetowej: www.GrzegorzKrawczyk.eu

Zobacz: