Oskar Podolski

fot. Grzegorz Kubica

fot. Tomasz Knapik

Oskar Podolski to polski perkusista młodego pokolenia. Już od 11 roku życia systematycznie grał koncerty po całej Polsce. Na początku brał lekcje u Arka Skolika, a później kilka lat spędził ucząc się gry na bębnach u Mirosława Muzykanta, a u jego żony na fortepianie.

Oskar jest kompozytorem i liderem grupy Bucket Guys, a od 2013 roku oficjalnym perkusistą zespołu Pivo. W 2013 z Bucket Guys współpracował z Redbull’em i występował w Europie.

W 2014 duet Bucket Guys zagrał trasę koncertową z zespołem HEY.

W 2015 miał okazje grać z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. Kasia Nosowska, OCN, Sydney Polak oraz wystąpił z Bucket Guys na Warsaw Drum Festiwal.

W 2016 został perkusistą Eweliny Lisowskiej, grał również na festiwalach sztuki ulicznej z Bucket Guys w Polsce i Europie i skomponował muzykę do show „Iluzjoniści” reżyserowanego przez Janusza Józefowicza, którą wykonywał na żywo ze swoim duetem Bucket Guys. Został endorserem talerzy Zildjian i pałek Balbex. Pod koniec zajął pierwsze miejsce w konkursie perkusyjnym „Hit like a man”.

W styczniu 2017 roku został endorserem GK Music.

Oskar jest również nauczycielem w Warszawskiej szkole perkusyjnej Drum Academy, w której stworzył kurs o nazwie „Laboratorium Rytmu”.